Provoz šungitoterapie se pozastavuje .

Šungitoterapie obsahuje kromě pobytu v jeskyni:
použití preparátů z šungitu, prvků tradiční čínské mediciny a bylinkovou léčbu.
Léčebná síla této kombinace je velice silná.
Parlament již schválil vyřazení činské medicíny  a přislíbil nový zákon.

Šungitová pyramidaŠungitová mast Šungitoterapie Šungitoterapie 

Šungitové preparáty

Šungitová pasta - skládá se z rozdrceného šungitu a speciálně připravené šhungitové vody, má krémovou černou konzistenci a je zcela bez zápachu. Používá se v lékařství jako nedílná součást komplexní nefarmakologické léčby, má antivirové, antibakteriální a antioxidační vlastnosti, zlepšuje výživu pokožky, aktivuje mikrocirkulaci v hlubokých cévách, má výrazný účinek při fyzioterapii.

Šungitová voda - působí preventivně proti tvorbě kamenů, odstraňuje svrbění a loupání kůže, alergické projevy, zlepšuje kvalitu pokožky, zpevňuje zuby a kosti, chrání před infekčními nemocemi a parazity. Šungit odstraňuje z vody těžké kovy, nitráty a nitrity, pesticidy, dioxiny, fenoly, sloučeniny chlóru, ropné produkty, radionuklidy, viry a bakterie. Současně dodává organizmu prospěšné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé.

Akupresurní body

Nejprve provedeme diagnostiku reflexních bodů a zjistíme, které orgány jsou oslabené. Příčiny nemocí nemusí být totiž vždy nutně přímo v nemocném orgánu (například bolest kolen může mít za příčinu oslabené ledviny). Na základě diagnostiky se rozhodneme pro masáž určitých bodů a intenzitu terapie. Poté masírujeme reflexní body, k masáži daného bodu používáme šungitový kámen. Tlak na reflexní body může každý pociťovat jinak, kromě tlaku mohou někteří lidé vnímat ostrou bolest v určité oblasti. Bolest na konkrétním reflexním bodu je přímo úměrná dysfunkci (oslabení) daného orgánu.

Akupresurní metody mají mnohostranné využití, podobně jako akupunktura. Stimulací akupresurních bodů dojde k uvolnění nahromaděné zablokované energie, která je často příčinou různých zdravotních problémů.

Bylinkové preparáty

Současně se stimulací reflexních bodů a masáži aplikujeme bylinkové extrakty a masážní oleje. Většinu  preparátů si vyrábíme nebo necháme vyrobit sami podle starých dávno zapomenutých receptů. Používáme kvalitní oleje z rostlin a semen (lněný, jalovcový,  mandlový, olivový), extrakty ředíme silnou šungitovou vodou, na masti používáme živočišné sádlo.

Léčivých účinků rostlin a bylinek si lidé všimli už před mnoha tisíci lety. Bylinná léčba (neboli fytoterapie) je tu od nepaměti. Jedná se pravděpodobně o nejstarší způsob a mnohdy také jediný jemný způsob léčby.

Zkrátka byliny nás provázejí od nepaměti, jsou jich tisíce, mají spoustu využití a dají se mezi sebou různě míchat a kombinovat. A kdo z nás někdy nezkusil meduňku na dobrý spánek, levandulový olej pro relaxaci, jitrocelový sirup proti kašli nebo šípkový čaj při nachlazení?

Pokud se nemoc potlačuje chemickou cestou, je nutno počítat s vedlejšími účinky a dokonce   dochází k  objevování  dalších zdravotních potíží, přičemž starý zdravotní problém společně se svou příčinou zůstává většinou aktivní, nevyřešený. Je pouze potlačený pravidelnými dávkami léků.

Šungitová jeskyně bude od 1 prosince uzavřena