Šungitoterapie obsahuje kromě pobytu v jeskyni:
použití preparátů z šungitu, prvků tradiční čínské mediciny a bylinkovou léčbu.
Léčebná síla této kombinace je velice silná.
Naším cílem je především předcházet nemocem , ne je jen léčit.

Šungitová pyramidaŠungitová mast Šungitoterapie Šungitoterapie 

Šungitové preparáty

Šungitová pasta - skládá se z rozdrceného šungitu a speciálně připravené šhungitové vody, má krémovou černou konzistenci a je zcela bez zápachu. Používá se v lékařství jako nedílná součást komplexní nefarmakologické léčby, má antivirové, antibakteriální a antioxidační vlastnosti, zlepšuje výživu pokožky, aktivuje mikrocirkulaci v hlubokých cévách, má výrazný účinek při fyzioterapii.

Šungitová voda - působí preventivně proti tvorbě kamenů, odstraňuje svrbění a loupání kůže, alergické projevy, zlepšuje kvalitu pokožky, zpevňuje zuby a kosti, chrání před infekčními nemocemi a parazity. Šungit odstraňuje z vody těžké kovy, nitráty a nitrity, pesticidy, dioxiny, fenoly, sloučeniny chlóru, ropné produkty, radionuklidy, viry a bakterie. Současně dodává organizmu prospěšné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé.

Akupresurní body

Nejprve provedeme diagnostiku reflexních bodů a zjistíme, které orgány jsou oslabené. Příčiny nemocí nemusí být totiž vždy nutně přímo v nemocném orgánu (například bolest kolen může mít za příčinu oslabené ledviny). Na základě diagnostiky se rozhodneme pro masáž určitých bodů a intenzitu terapie. Poté masírujeme reflexní body, k masáži daného bodu používáme šungitový kámen. Tlak na reflexní body může každý pociťovat jinak, kromě tlaku mohou někteří lidé vnímat ostrou bolest v určité oblasti. Bolest na konkrétním reflexním bodu je přímo úměrná dysfunkci (oslabení) daného orgánu.

Akupresurní metody mají mnohostranné využití, podobně jako akupunktura. Stimulací akupresurních bodů dojde k uvolnění nahromaděné zablokované energie, která je často příčinou různých zdravotních problémů.

Bylinkové preparáty

Současně se stimulací reflexních bodů a masáži aplikujeme bylinkové extrakty a masážní oleje. Většinu  preparátů si vyrábíme nebo necháme vyrobit sami podle starých dávno zapomenutých receptů. Používáme kvalitní oleje z rostlin a semen (lněný, jalovcový,  mandlový, olivový), extrakty ředíme silnou šungitovou vodou, na masti používáme živočišné sádlo.

Léčivých účinků rostlin a bylinek si lidé všimli už před mnoha tisíci lety. Bylinná léčba (neboli fytoterapie) je tu od nepaměti. Jedná se pravděpodobně o nejstarší způsob a mnohdy také jediný jemný způsob léčby.

Zkrátka byliny nás provázejí od nepaměti, jsou jich tisíce, mají spoustu využití a dají se mezi sebou různě míchat a kombinovat. A kdo z nás někdy nezkusil meduňku na dobrý spánek, levandulový olej pro relaxaci, jitrocelový sirup proti kašli nebo šípkový čaj při nachlazení?

Pokud se nemoc potlačuje chemickou cestou, je nutno počítat s vedlejšími účinky a dokonce   dochází k  objevování  dalších zdravotních potíží, přičemž starý zdravotní problém společně se svou příčinou zůstává většinou aktivní, nevyřešený. Je pouze potlačený pravidelnými dávkami léků.

Šungitová jeskyně bude od 16, prosince uzavřena

CENA  ŠUNGITOTERAPIE   VČETNĚ ŠUNGITOVÉ JESKYNĚ      700,-/OSOBA